İstenilen kullanıcıyı takip etme, takipten çıkarma ( Instagram API PHP)

Merhabalar, instagram api’de istenilen kullanıcıyı takip etme, takipten çıkarma, engelleme gibi işlemlerin yapılması aşağıdaki gibidir. Ben https://github.com/cosenary/Instagram-PHP-API buradaki kütüphaneyi kullanıyorum ben size vericem fakat yinede indirebilirsiniz burdan.

İlk olarak login alanı oluşturuyoruz.

index.php

auth.php # Kontrol alanı

 

 

Yönlenecek dosya bunu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Ve bilgileri göstereceğimiz alan

Takip etme işlemi aşağıdaki gibidir örnekte Şafak Sezerin ID’si mevcut, çalıştırdığınızda şafak sezeri takip edicektir. 🙂

Classın içinde zaten açıklamalarıyla birlikte tüm işlemleri yapmanız için herşey yazılmış. Sorunuz olursa burdan yardımcı olurum iyi çalışmalar.

Instagram API indirmek için tıklayınız

 

  • egemen

    merhaba. ben instagram takipçi sitesi kurdum fakat api oluştururken sadece profile erişme izni veriyo. yani follow/unfolloow iznini vermiyo ve duyduğuma göre instagram bu izni kaldırmış dogru mu acaba? o izinler olmadan da havuzdaki kullancılara kimseyi takip ettiremiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar

  • Gökhan Kara

    Verdiğiniz kodları siteme atıyorum. Giriş dahil herşey çalışıyor fakat direk üye ID sine göre takip etme çalışmıyor bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

    gkdesigned@gmail.com

    Lütfen rica ediyorum, teşekkürler..

Next ArticleDizideki tekrarlayan elemanları silme